NUTRINO®

Kvapalné hnojivo s dusíkom

NUTRINO® je vysoko účinné roztokové hnojivo s riadeným uvoľňovaním dusíka. Postupné uvoľňovanie dusíka obmedzuje riziko popálenia listov a zároveň zlepšuje celkové využitie dodaného dusíka na mimoriadne vysokú hladinu 85 až 95 %.

Ako postupné uvoľňovanie dusíka funguje?

Rôzne dĺžky reťazcov živíc vo formulácii hnojiva NUTRINO® riadi rýchlosť jeho premeny na dusičnany v listových pletivách po dobu 6 až 8 týždňov po prihnojení. NUTRINO® je aj za vyšších teplôt po aplikácii bezpečné, najmä vďaka nízkemu obsahu solí a veľmi nízkemu biuretu.

Prečo používať nutrino pri hnojení dusíkom?

NUTRINO® sa aplikuje postrekom vzhľadom na priebeh vegetácie a podľa aktuálnej potreby prihnojovanej plodiny. Cielená aplikácia hnojiva NUTRINO® dosahuje až osemnásobne vyššiu účinnosť v porovnaní s granulovanými dusíkatými hnojivami.

Prečo je nutrino až 8krát účinnejší ako granule?

  • Postrek dusíkatým hnojivom NUTRINO® rovnomerne priľne k povrchu listu a osmózou prechádza cez kutikulu do epidermy a bunkových stien listov prihnojenej plodiny.
  • NUTRINO® sa hromadí v cytoplazme a následne preniká do hrubého endoplazmatického retikula, kde je štiepený enzýmami na dusičnany (NO3).
  • Rýchlosť premeny dusíkatého hnojiva NUTRINO® na dusičnany (NO3) v bunkových pletivách závisí od dĺžky reťazcov živíc, ktoré sú súčasťou formulácie hnojiva a riadia rýchlosť štiepenia.
  • NUTRINO® sa na dusičnany (NO3) štiepi v listových pletivách a riadené štiepenie až osemnásobne zvyšuje účinnosť prihnojenie.

Prečo nutrino listy nepopáli?

NUTRINO® je po rovnomernom pokrytí povrchu listov absorbované cez kutikulu a enzýmy ho následne v listových pletivách postupne menia na dusičnany (NO3) v priebehu 6 až 8 týždňov. Nedochádza teda k rýchlej premene močoviny, ktorá spôsobuje poškodenie povrchu listov.

NUTRINO® má veľmi nízku osmolalitu* a riziko popálenia na liste prihnojovanej plodiny je preto minimálne.

*Osmolalita vyjadruje počet rozpustených častíc v kilograme čistého rozpúšťadla.

Dávkovanie

10–30 l/ha

Zloženie

 Obsah
Dusík (N)28 % (z toho 11,5 % močovina a 16,5 % močovino-formaldehyd)

Na stiahnutie


Pre viac informácií ohľadom listového hnojiva NUTRINO kliknite na odkaz nižšie: